Klienti domčeka na výlete

15.06.2016

V rámci projektu „Hviezdy vidno v noci“ realizovaného s finančnou podporou Nadácie ČSOB v zamestnaneckom grantovom programe „Zdravie a zdravý životný štýl“ v spolupráci so zamestnankyňou ČSOB, a.s. p. Luciou Lanščákovou sa naši klienti tešili z ďalšieho krásneho výletu v tomto roku.


Záujem o prírodu a exotické aj tuzemské živočíchy tento krát nasmeroval naše kroky do ZOO v Košiciach, kde sa bolo na čo pozerať, aj sa čoho dotýkať. Množstvo zaujímavých  druhov zvierat priťahovalo pozornosť klientov a o úsmev na rozžiarených tvárach núdza nebola. Lákadlom bol každý nepreskúmaný kútik zoologickej záhrady a každé známe či menej známe zvieratko. Slnečné lúče nás sprevádzali počas celej prehliadky, vďaka čomu sme si naplno  vychutnali tú skvelú atmosféru. V popoludňajších hodinách sme mali dostatok času pochutnať si na spoločnom obede ako aj na zmrzline a načerpať tak nové sily.

Ďalšiu zastávku sme si urobili na spiatočnej ceste a to vo  Hvezdárni a planetáriu v Prešove, kde sme pod umelou hviezdou oblohou prostredníctvom príbehu „Tomášova cesta ku hviezdam“, poznávali vesmír primeranou formou vhodnou aj pre  klientov domčeka.

Plno smiechu, zábavy, zážitkov a spoznávania nepoznaného si užíval počas krásneho slnečného dňa každý zo zúčastnených.  Aj takýmto atraktívnejším spôsobom  sme chceli, aby  naše „hviezdičky“ poznávali prírodu, faunu i flóru, zažili niečo nezvyčajné a zahnali tak rutinu každodenného bežného života.