Nad slnko jasnejšie

20.10.2016

Domček má nový atraktívny altánok A to vďaka finančnej podpore Nadácie SPP v rámci grantového programu Zamestnanecký grantový program v spolupráci so zamestnancom SPP a.s. a našim podporovateľom p. Martinom Džupinom sa v domčeku zrealizoval ďalší zmysluplný projekt, ktorý nesie názov „Nad slnko jasnejšie“.


A náš domček tak dosiahol ďalší  cieľ - v jeho átriu totižto vyrástol altánok, ktorý je ideálnym  miestom pre posedenie na záhradnej sedacej súprave, ktorú sme aj s pomocou vás, mnohých Stropkovčanov, vyhrali minulé leto v internetovej celoslovenskej hlasovacej súťaži o najkrajšiu záhradu.

Takto sme doplnili priestory domčeka o ďalšie atraktívne možnosti pasívneho i aktívneho trávenia času našich klientov počas ich denného pobytu v zariadení. Spolu s opatrovateľmi si toto miesto oddychu skrášľujú  počas pracovnej terapie kvetmi či doplnením o vhodné textílie. Zároveň ho využívajú na tréning obsluhy vo „vonkajšej kaviarni“, kde zužitkúvajú a prezentujú získané praktické skúsenosti z obsluhy v našej malej interiérovej  „Kaviarni u  Méďu“. Pod novým altánkom s pohodlnou záhradnou sedacou súpravou tak môžu hostiť aj svojich priateľov, rodičov, známych, dobrovoľníkov domčeka, jednoducho každého, kto náš domček navštívi.

P. Martinovi Ďzupinovi a všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa podieľali na realizácii projektu ďakujeme za ich aktívnu podporu a pomoc.