PRÍĎTE NA STROPKOVSKÚ DVADSIATKU A PODPORTE DOBRÚ VEC

23.04.2016

Vážení športovci, Stropkovčania, už onedlho, v nedeľu 8. mája, sa koná 36. ročník Stropkovskej dvadsiatky, spolu s ním aj 5. ročník 10-kilometrového behu a takisto Detský beh pre mamičky. Stropkovský Klub bežcov sa v tomto roku rozhodol spolupráci s Domom detí Božieho milosrdenstva spustiť projekt zameraný na pomoc "domčeku" a zároveň motiváciu domácich bežcov, Stropkovčanov.


 Každý, kto sa rozhodne postaviť na štart 10-kilometrového behu alebo polmaratónu môže pri registrácii nahlásiť, že chce svoje štartovné darovať domčeku. Na dobročinný beh je vyčlenených 30 štartových čísel. Ak sa na blížiacich podujatiach predstaví 30 bežcov zo Stropkova, domček od nich získa prostredníctvom Klubu bežcov 300 eur. Každý, kto sa rozhodne bežať pre domček, môže tento charitatívny projekt podporiť aj dobrovoľným príspevkom nad rámec štartovného.
V minulom roku sa na oboch podujatiach zúčastnilo 14 Stropkovčanov, organizátori veria, že tentoraz sa im podarí naplniť stanovenú tridsiatku domácich. Narastajúca popularita cestného behu je badateľná aj v Stropkove. Kratšie či dlhšie trasy tu vo voľnom čase absolvujú doslova desiatky miestnych rekreačných športovcov. Práve túto skupinu Stropkovčanov by sme radi videli aj na štarte jedného z behov. Veď Desiatka vznikla hlavne pre nich. Preto budeme radi, ak si ich príde zabehať čo najviac a podporia dobrú vec. Viac informácií o podujatí nájdete na stránke www.stropkovska20.sk.